Sanat ve Tasarım Okulu Purchase College Richard and Dolly Maass Gallery’de Mart ayının ilk iki haftası açık kalacak sergimiz ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel programı ve açılış resepsiyonu için sevgili Ümran Beba ile çalışmaya devam ediyoruz. Çok teşekkürler Ümran hanım..

Purchase College sergimiz New York’ta açılacak ilk ‘..bir umut dedik’ galeri sergisi olma özelliğinin yanısıra, Sanat ve Tasarım Üniversitesi olması ile de sergimize farklı bir bakış, estetik, kavram sunan sergi olma özelliği taşıyacaktır. ‘..bir umut dedik’, eserleri kendi hikayesini genç ziyaretçisine anlatacak özgün bir tavrı olacaktır.

Sergi; iletişim, düşünceleri değiştirmek, bilgiyi arttırmak ve davranışları yönlendirmek, amaçlı bilgi ve fikir transferi olarak tanımlanmıştır. Bir sergi için konsept, odaklanma, detaylar, aydınlatma ve tüm süreçleri yönetmek iletişim ve görselliği arttırarak çoğu kez sunulana olan ilgiyi yükseltir konu hakkındaki duyguları, değiştirir, güçlendirir..

Purchase College sergisi için müzik dinletisi, modern dans gösterisi, iki farklı ekrandan video sunumu yapılacak, 8 Mart Çarşamba günü 6 pm’de açılışını yapacağımız ‘..bir umut dedik’ sergimizin resepsiyonuna şimdiden tarihi ve saati not etmenizi mutlaka teşriflerinizi bekliyoruz.