İnsan üstü yetenekleri olan birisini aramıyoruz. Kendini bir TIRTIL kadar çirkin yada zayıf hissediyor olabilirsin ama unutma içinde bir kelebeğe dönüşebilme potansiyeli var. Bir gün Kelebeğe dönüşeceksin, Kelebeklerin en küçüğü en zayıfı bile dünyayı değiştirir. Hayallerinin fısıltısını dinle, Onu hayatının müziği haline getir…

Hepimizin hayatta yapmak istediği veya sahip olmak istediği şeylerle ilgili hayalleri, düşünceleri vardır. Birçoğumuz bunları hayal gücümüzle, dileklerimizle sık sık yansıtıyor, dile getiriyoruz. Ancak bu dile getirme genellikle bir köşede oturup, pijamalarla hayal kurmak daha sonra da bu hayallerle ilgili bahaneler üretmekle geçiyor. Sebebi ise bunların sadece hayal olması… Oysa hayallerinizin peşinden gitmek için hiçbir zaman geç değil. Hiçbir zaman hiçbir şey için çok fazla veya çok az değilsiniz. Kimsenin seni vazgeçirmesine izin verme. Kimsenin artık çok geç olduğunu, kapıların kapandığını söylemesine izin verme. İşte tam da bunu yapmak için bu projede olmalıyız.

Değiştirmek için tek istemen gereken şey iyi bir kelebeğe dönüşmek…

Şu anda kendini çok küçük hissediyor olabilirsin. Ama bir gün büyüyeceksin. Öyle ya da böyle bir kelebeğe dönüşeceksin. Ve dünyadaki tüm kelebeklerin bir ‘kelebek etkisi’ vardır. En küçüğü, en zayıfı bile dünyayı değiştirir. Sen nasıl değiştireceksin?

blog1-compressor

Kelebeklerin en küçüğü en zayıfı bile dünyayı değiştireceğine, çok inandığımız için…

Değişime odaklan ve o gücünle içindeki enerjiyi bir kıvılcıma dönüştür.

Her insanın yaşamında bir kayboluşu vardır, aklının bedeninin ve ruhunun nereye ve nasıl gittiğini anlamadan yaşadığı bir süreçtir bu… Gerçekler karşısında umudun hiçbir işe yaramayacağını hissettiğinizde umudun bittiği yerde var olmanın dayanılmaz ağırlığını hissederiz.

İşte böyle bir anda, ya bir hayali yaşarız ya da bir korkuyu…

Peki hayallerimiz, ya yoktur, ya da bastırılmıştır… Hayallerimizin sesi kısıktır,bir fısıltıdır… Oysa hayatı gerçekten yaşamak için tek yapman gereken şey hayallerinin fısıltısını duymaktır. Onu hayatının müziği haline getirmektir.